Poistka na auto

Poistka na auto online pomôže pri dopravnej nehode

Chceli by ste si v súčasnosti zabezpečiť týmto spôsobom vaše vozidlo, ale neviete odkiaľ s hľadaním začať? Možno ste si už aj povedali, že ak chcete tú najlepšiu cenu, tak najlepšie bude, ak si urobíte prieskum.  Avšak len toho, čo je vám ponúkané práve na váš typ vozidla. Najlepšie PZP je online. Spravte si porovnanie a poistka na auto z https://finermat.sk/poistenie-auta/ môže byť okamžite vaša.

Ako iste viete, zabezpečiť si vozidlo týmto spôsobom vyplýva z vašej zákonitej povinnosti. Netýka sa len osobných automobilov, ako si väčšina neskúsených prípadne neznalých šoférov myslí. Týka sa:

  • všetkých motorových vozidiel bez evidenčného čísla (špeciálne poľnohospodárske stroje, vysokozdvižné vozíky atď.)
  • či s evidenčným číslom (motocykle, dodávky, kamióny atď)
  • a niektorých nemotorových vozidiel s evidenčným číslom (prípojné vozidlá).

Prečo neignorovať PZP, a teda poistku na auto?

Ak si aspoň trošku vážite to, čo zarobíte, tak sa vám PZP poistku na auto neoplatí ignorovať. Hovoríme k úcte k peniazom preto, lebo vás v prípade nerešpektovania tejto povinnosti môžu postretnúť veľmi vysoké pokuty. To, že si budete dávať pozor, vám nepomôže, ak vás policajná hliadka zastaví a budú požadovať kontrolu dokladov. V prípade niektorých chýbajúcich alebo neplatných vám hrozia vysoké pokuty. Aby sme ostali v našej téme, ak sa nepreukážete aktuálnou zelenou kartou, tak vás to môže vyjsť až na niekoľko stoviek eur.

V horšej situácii, niekoľkonásobne nepríjemnejšej, než sú „neaktuálne doklady“, sa môže stať že s nepoisteným vozidlom spôsobíte dopravnú nehodu. Úprimne to neželáme zažiť nikomu, a preto vám popíšeme, čo by nasledovalo, ak by sa to stalo. A popíšeme vám to aj preto, aby sme vás odradili od takéhoto prípadného risku. Vami spôsobená dopravná nehoda vám v prvom rade spôsobí psychickú ujmu, z ktorej sa skôr či neskôr spamätáte. Preto, že ste si neuzatvorili povinné zmluvné poistenie či všeobecne motorového vozidla, všetku spôsobenú škodu hradíte vy. Všetku škodu znamená: tú vašu, ale aj škodu každého iného vozidla, ktoré ste vašou chybou poškodili. Nemyslíte si, že je to všetko. Neminie vás totižto ani pokuta za nerešpektovanie zákona, ktorá sa v prípade spôsobenej dopravnej nehody môže vyšplhať až na milióny eur. Kde by ste ich zháňali?

Pozrite sa na špecifické výhody jednotlivých produktovNajlepšie porovnanie poistky online

Najlepšie, čo môžete urobiť, aby ste zistili cenu najlacnejšej poistky na auto, je urobiť si porovnanie rôznych ponúk online. Takúto možnosť nájdete, ak kliknete na Finermat – https://finermat.sk/. To, že ide o chytré rozhodnutie, dosvedčí aj fakt, že vám to pomôže ušetriť peniaze, ale aj čas. No že si kliknite na vyššie uvedenú stránku a sami sa o tom presvedčíte.

Koľko času by vám zabralo hľadanie tej najvýhodnejšej ponuky povinného zmluvného poistenia osobne? Bez zdržovania si dovolíme tvrdiť, že aj hodiny. Veď predsa poisťovní je v súčasnosti dosť veľa a aby ste pochodili všetky osobne, budeme potrebovať viac ako 15 minút, čo je maximum času na zistenie tej najlepšej ponuky poistky na auto z porovnania online. 15 minút netrvá ani len jedno osobné stretnutie v pobočke. Je potrebné počítať minimálne s 20 minútami.

Ďalšou otázkou na mieste je, či by ste mali dostatok energie na to, aby ste skutočne prešli všetky pobočky osobne. Bez toho, aby sme vás podceňovali, tvrdíme, že nie. A možno práve tá poisťovňa, ktorú ste z vášho prieskumu chtiac-nechtiac vylúčili by vám poskytla tú najlepšiu a najvýhodnejšiu ponuku. O najlepšiu poistku na auto sa rozhodne nenecháte pripraviť, ak ho budete hľadať prostredníctvom porovnania online.

Princíp porovnania povinného zmluvného poistenia spočíva vo vypísaní formulára online, na základe ktorého vám budú vypočítane ponuky jednotlivých poisťovní. Do neho treba zadať údaje o (ne)motorovom vozidle, ktoré chcete poistiť, ale aj o majiteľovi daného vozidla. Ak nenosíte všetky informácie v hlave, stačí, ak si k vypísaniu formulára nachystáte technický preukaz vozidla a váš vodičský preukaz. Pre prípad, že neovládate dátum vášho narodenia, nachystajte si aj občiansky preukaz, kartičku poistenca alebo rodný list J. Porovnanie poistky na auto môže byť ovplyvnené aj takými faktami ako sú napr. či máte deti do 15 rokov, účet v OTP banke atď.

Presný postup pri uzatvorení PZP

Nielenže vám stránka PZP motorových vozidiel online dokáže do niekoľkých minút porovnať rôzne ponuky, ale o tú, ktorá sa vám pozdáva najviac, môžete aj hneď požiadať. Stačí si na ňu kliknúť a dopísať niekoľko údajov. Do niekoľkých minút budete mať na maily správu s prílohami, ako napr. návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasnú bielu kartu, ktorú si musíte vytlačiť a ako z názvu vyplýva, dočasne ju používať, dokým vám nebude poštou doručený originál. Originálu bielej a zelenej karty sa dočkáte vtedy, ak poistné zaplatíte do 30 dní od prijatia potvrdzujúceho mailu, a to teda znamená, že aj dočasná karta, ktorú ste si vyplatili po 30 dňoch skončí. Takže si nezabudnite kontrolovať jednotlivé dátumy, aby ste sa nedostali do problémov.

Poistka na auto online je veľmi často prepieranou témou, ale predsa len sa nájdu vždy ľudia, ktorí v nej majú rezervy, a práve tento článok vám môže pomôcť ich zaplniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *